Eskişehir Kulak Memesi Küçültme

Kulak Memesi ameliyatı Nedir? Eskişehir Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hayat kalitesinin yüksek olmasını sağlayan ve en önemli organlarımızdan birisi olan kulaklarımız, işitme için oldukça önemlidir. Fakat yüzümüzde önemli bir yere sahip olan kulaklarımız estetik açıdan da dikkat çeken bir konumdadır. Estetik açısından sorunlu olan kulaklarda da Kulak Estetiği önemli bir şekilde karşımıza çıkar.

Kulak Estetiği içerisinde yer alan Kulak Memesi estetiği ise kulak memelerine yeniden şekil ve boyut kazandırma için yapılan bir müdahaledir. Kulak Memesi, doğumla birlikte büyük bir yapıya sahip olabileceği gibi, özellikle kadınlarda daha sık kullanılan ağır küpeler vb. gibi dış müdahale sebebiyle aşağıya doğru baskı ve gerilimle genişleyebilir.  Ayrıca bu etkenler kulak memesinde var olan deliğin aşağıya doğru sarkmasına, hatta kulak memesinde ikiye ayrılma gibi kötü sonuçlara sebep olabilir. Kulak memesi küçültme ameliyatında, meme içerisinde fazla olan yumuşak doku alınır. Tek bir müdahale ile oldukça etkili sonuçların alındığı kulak memesi küçültme operasyonunda geri dönüş olmaz. Eski biçimi ve büyük hali operasyon sonrası tekrar yaşanmaz. İşlem gören kulak memelerinde kulak delme vb. gibi işlemler için en az 2-3 ay sürenin beklenmesi kesinlikle önerilir.

Kulak Memesi Estetik Ameliyatı (Küçültme) Nedir?

Kulak kepçesi gibi kulak memesi de estetik görünüm açısından oldukça önemlidir. Özellikle kulak memesinin şekli, boyutu ve açısı gibi faktörler görünümde oldukça önemli bir yere sahiptir. Zamanla birlikte kulak memesinde meydana gelen uzama ve ayrılma, takılan küpelerin ve tellerin meydana gelen travma sebebiyle hasar vermesi gibi bir çok etken kulak memesinde şekil ve yağ dokusunda bozulmaya sebep olur. Özellikle büyük hacimli ve ağır küpeler kullanan kişilerde zamanla kulak memesinde ayrılma görülmesi olağandır. Ayrıca ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyen dokular sebebiyle kulak memesinde sarkma meydana gelebilir. Kulak Memesi Estetiği ameliyatı ise memede meydana gelen bu bozulmaları gidererek, ideal ve istenilen bir kulak memesi meydana getirmeyi amaçlanarak uygulanır.

Kimler Kulak Memesi Ameliyatı Olabilir?

Kulak memesi diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi herhangi bir yaş sınırına tabi değildir. Genel olarak ergenlik dönemini tamamlamış ve 18 yaş üzerinde olan herkes bu ameliyatı olabilir. Ayrıca travma sonrası meydana gelen hasarlarda veli izni ile müdahale etmek mümkündür.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Kulak Memesi Ameliyatı, lokal anestezi ile yapılır. Hasta işlem sırasında uyanıktır ve işlem süresi genelde 45-60 dakika arası sürer.
 • Ameliyat öncesi yaklaşık 2-3 hafta hastaların kesinlikle sigara içmemesi gerekir.
 • Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar, E vitamini, ilaç takviyeleri, aspirin ve türevleri gibi ilaçları 1-2 hafta öncesinde mutlaka tüketmemelidir.
 • Zorunlu kullanılan ilaç varsa, operasyonu gerçekleştirecek hekime mutlaka bildirilmelidir.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılmakta?

Eskişehir kepçe kulak

İşlemi gerçekleştirecek hekim, ameliyat öncesinde kulak bölgesini detaylı şekilde muayene eder. Muayene sonrası ise yüze ve kulağa en uygun kulak memesi şeklini belirler. Sadece kulak bölgesinin uyuşturulduğu bu ameliyatta KBB cerrahı, deforme olmuş olan kulak memesindeki gerekli dokuyu keserek çıkarır. Gerekli kesi ve doku alımı sonrası estetik dikişler atarak ameliyatı tamamlamış olur.

Kulak Memesi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süresi

 • Yapılan estetik müdahale sonrası hasta aynı gün taburcu edilir, hastanede kalmayı gerektirecek bir durum olmaz.
 • Ameliyat yapılan bölgeye özel bandaj yapılır.
 • Müdahale edilen kulak memesinde oluşabilecek enfeksiyona karşı antibiyotik kremler sürülür. Bu krem mikrop kapmayı engelleyerek iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Hasta, işlemden hemen sonra normal hayatına dönebilir, çalışabilir.
 • Ameliyat sonrası ilk gün pek önerilmese de duş almasında sakınca yoktur.
 • Operasyon sonrası yaşanabilecek ağrılara karşı doktorun vermiş olduğu ilaçlarla yaşanması muhtemel ağrılı bu süreç kolaylıkla atlatılabilir.
 • Verilen ilaçlar mutlaka düzenli kullanılmalıdır.
 • Özel cerrahi dikiş iplikleri kullanıldığı için dikiş alınmasına gerek duyulmaz.
 • Kulak memesinde yapılan kesiler sebebiyle az da olsa iz kalabilir. Ameliyat yapıldıktan 5-6 ay sonra kesi izleri giderek azalır. Hastalarda iyileşme süreci değişkenlik gösterir, genelde 1 yılın sonunda izler fark edilmeyecek hale gelir.
 • Kulak delme için hastaların en az 2-3 ay beklemesi tavsiye edilir.

Ameliyat Sonrası Kulak Memesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak memesi küçültme ameliyatları genelde istenilene yakın sonuçlarla ve hasta memnuniyetin yüksek olduğu operasyonlardır. Tek bir işlem ile etkili sonuçlar alınabilmektedir. Kalıcı bir şekilde küçültme yapıldığından dolayı kulak memesinin eski haline dönmesi veya tekrar büyümesi gibi tekrar eden bir durum ortaya çıkmaz. Ancak operasyon sonrası kulak memesinde şekil bozukluğuna sebebiyet verecek ağır küpeler gibi aksesuarlar takılmamalıdır.

Ameliyat sonrası Yaşanması Muhtemel Risk ve Komplikasyonlar Neler?

Kulak memesinin küçültülmesinin kulak fonksiyonuna herhangi bir yan etkisi veya zararı kesinlikle yoktur. Sadece kulak memesine müdahale edildiği için işitme gibi kulak fonksiyonlarını ilgilendiren bir zararı yoktur.

Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı İle İlgili Sorular

Kulak Memesi Nasıl Küçültülmekte?

 

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır

Cerrahi işlemlerin genelinde olduğu gibi, kulak memesinde yapılan kesiler sebebiyle ufak da olsa olsa iz kalabilir. Fakat ameliyat sonrası 5. Ay itibariyle bu izler giderek kaybolmaya başlar. Her hastanın yapısı farklı olduğu için hastaya göre iyileşme süreci de farklılaşır. Ancak genel hasta yapısı değerlendirildiğinde 1 yılın sonunda bu izler dikkat edilmediği sürece neredeyse görünmez hale gelir.

Eskişehir Kulak Memesi Küçültme Ameliyatı Fiyatları

“Kulak Memesi estetiği pahalı mı?”, “kulak memesi küçültme ameliyatı fiyatları”, kulak memesi küçültme Eskişehir fiyatları”, “kulak memesi küçültme kaç para?”, gibi sorular bu işlemi olmak isteyen hastaların sıklıkla sormuş olduğu soruların en başında gelmektedir. Bu ameliyatın fiyatını etkileyen ise birçok faktör mevcuttur. Hastanın mevcut sağlık durumu, operasyonu etkileyecek başka bir gereksinimin giderilmesi, ameliyatta kullanılacak malzemeler, doktorun deneyimi ve hasta tecrübe sayısı gibi birçok faktör vardır. Kulak Memesi küçültme ameliyatı olmak isteyen hastalar için en doğru bilgi ise detaylı tetkik ve muayene sonrası ortaya çıkar. Kulak memesinin yapısı, yapılacak cerrahinin detay durumu gibi belirlenecek kriterler size doğru fiyat bilgisini verecektir.

Sizde kulak memesi estetiği olmak ve kulak memelerinizde ki şekil bozukluklarını gidermek istiyorsanız. Op. Dr. Emine Şakalar klinik hattından randevu alarak ameliyat sürecinizle ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz. 0507 679 40 48 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye’nin en güzel şehri Eskişehir’de, Kulak Burun Boğaz hastalıklarına ve Burun estetiği (Rinoplasti) sorunlarınıza tek elden çözüm üretiyoruz.

İletişim

Bize Ulaşın

Language