Ağır cerrahi işlemlerde hastalar anestezi etkisi altında olduğundan, ameliyat esnasında herhangi bir duyu ve acı hissetmezler. Genel uygulamalar kapsamında ilk günlerde hastalara özel ağrı kesiciler ile süreç desteklenir. Yeni teknolojik cihazlarla birlikte genelde ağrısız bir süreç geçirilmesine rağmen, bazı hastalarımız yüksek dozlu ağrı kesici istebilmekteler. İlk gece yerleştirilen burun içi özel tamponların sonraki günlerde çıkarılması ile birlikte hastalarımız çok daha rahat nefes almaya başlamaktalar. Yaşadığımız deneyimlere göre, ameliyat sonrası hastalarımız, kalan iyileşme sürecinde herhangi bir sorun yaşamadıklarını gözlemlemekteyiz.
Neredeyse tüm cerrahi işlemlerde açılan her kesi, farklı düzeylerde de olsa bir iz bırakmaktadır. Hastaların "dikiş izi" olarak aklında genelde büyük, fark edilir ve çirkin görünüme sahip dikiş izleri gelir. Ancak estetik burun ameliyatlarında yeni teknoloji ile birlikte açılan her kesi ve dikişler son derece kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Deneyim ve dikkatle birlikte bu dikiş izlerinin gözle görülmeleri oldukça zordur. Belirginlik konusunda, açık burun ameliyatları ise burun tabanında ufak bir iz bırakabilmektedir. Ancak kapalı ameliyat cerrahisinde ise kesiler burun içinde olduğundan görülmesi imkansızdır. Yapılacak cerrahi planlamasında ise hasta durumuna bağlı olarak gerekli bilgilendirmeler ameliyat öncesi yapılmaktadır.
Hastalarımız ameliyat sonrası genel kontrol ve muayene için bir gece hastanede kalmaktalar. Bu süreçte size destek olabilmek adına bir yakınınızı yanınızda bulunmasını tavsiye ediyoruz.
Rinoplasti ameliyatları hasta genelinde ortalama 2-3 saar sürebilmektedir. Ancak hastanın burun yapısı ve burun içi beklenmedik müdahalelerin olması ile bu süre artabilmektedir. Genel süreyi artıran bir diğer husus ise Revizyon Rinoplasti ameliyatları olmaktadır.
Burun ameliyatları için mevsimsel kısıtlamalar bulunmamaktadır. Ancak yaz dönemi yapılan ameliyatlarda güneşin yakıcı etkisi sebebiyle cilt tabakasının ekstra özenle korunmasını gerektirmektedir. Aşırı sıcağın sebep olabileceği kanama gibi durumların dışında leke oluşumuna da oldukça dikkat edilere cilt özenle korunmalıdır.
Dudak dolgusu işlemi yapılmadan önce hastalarımızın uygulaması bölgesine anestezik etkili kremlerle ön uygulama yapılarak konforlu bir işlem için hazırlık yapılır. Dudaklarının uyuşmasının hemen ardından uygulama için özel üretilmiş enjektörlerle dolgu işlemi yapılır. Kısa süren bu işlemden hemen sonra eski görünüm ortadan kalkar.
Gençlik aşısı, adından da anlaşılacağı gibi yaşlanmaya karşı uygulanan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Cildin çok daha parlak, canlı ve dinç bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Özellikle boyun bölgesinde bulunan halkaların görünümü hafifletmenin yanında boyun bölgesini sıkılaştırır, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlar.Son dönemlerde farklı uygulamaları bölgeleri olarak dekolte bölgesi de tercih edilmektedir. Düzenli ve kontrollü bir şekilde uygulanması sonucu ciltte önemli ölçüde gençleştirme meydana getirir.

Türkiye’nin en güzel şehri Eskişehir’de, Kulak Burun Boğaz hastalıklarına ve Burun estetiği (Rinoplasti) sorunlarınıza tek elden çözüm üretiyoruz.

İletişim

Bize Ulaşın

Language